איך פיזיותרפיה עוזרת לשיקום פציעות ספורט?

  • מחפש פיזיותרפיסט מוסמך לטיפול בספורטאים?
  • סובל מפציעת ספורט שלא עוברת?
  • מתלבט לאיזה פיזיותרפיסט לפנות?

אם אתה ספורטאי פעיל והגוף שלך הוא כלי העבודה העיקרי שלך רצוי כי תהיה מטופל על ידי פיזיותרפיסט מומלץ מתחום זה, בשגרת יומך. אם אתה כבר סובל מפציעות כאלו או אחרות כדאי כי תיגש ותטפל בהן בהקדם. פיזיותרפיה היא בדיוק התחום אשר יכול לסייע לאנשים כמותך, אשר עוסקים בספורט יום יום.

פיזיותרפיה לספורטאים

ספורטאים רבים יעידו כי פציעות היא חלק משגרת יומם הקבועה. כמו כן סביר להניח כי הם גם יעידו כי בלי הפיזיותרפיסט הצמוד שלהם הם לא היו מתאוששים מהפציעות כל כך מהר וחוזרים לפעילות. פיזיותרפיסט מנוסה, מכיר את גוף האדם היטב ויודע בדיוק איך להקל ואיך לשקם שלל פציעות ספורט שונות. פיזיותרפיסט ספורט טוב ומקצועי, ידע להגיד לך מתי אתה יכול לחזור לפעילות ומתי כדאי כי תנוח ותיתן לגוף שלך להשתקם. על כן רצוי מאוד כי גם לך יהיה מטפל קבוע שיסייע לך להיות הכי חזק ובכך הכי טוב בתחומך.

למה פיזיותרפיה היא כלי טיפולי יעיל ואיכותי?

תחום הפיזיותרפיה הוא נרחב מאוד וחולש על מספר גדול של תחומים שונים. כל הפיזיותרפיסטים המטפלים המורשים, לומדים שנים ארוכות ועוברים הכשרות רבות על מנת שיוכלו לטפל באנשים הסובלים מבעיות גופניות שונות. פיזיותרפיסט טוב ידע להגיד לך מתי אתה סובל מפציעה רצינית, מתי הכאב שאתה חש מגיע בכלל ממקור אחר בגוף ומתי רצוי לפנות לניתוח. חשוב להקשיב לו וליישם את ההמלצות שלו על מנת לשמור על הגוף שלך כמה שיותר בריא וחזק.

פיזיותרפיה לפציעות ספורט – מה זה אומר?

הרבה ספורטאים בתחילת דרכם כלל לא מכירים את תחום הפיזיותרפיה, ואינם יודעים כי עליהם להצטייד בפיזיותרפיסט מקצועי שילווה אותם במהלך הקריירה. כאשר ספורטאי נפצע זה יכול לעצור את הקריירה שלו ואף לסיים אותה לגמרי אם לא יטפל בעצמו כמו שצריך. דוגמא טובה לכך היא כדורגלנים מקצועיים – אין אף קבוצה בארץ ובעולם שלא מחזיקה פיזיותרפיסט קבוע או אפילו כמה מהם על מנת להקל על הפציעות השונות ולזרז את ההחלמה של השחקנים. טיפול נכון, מידי ויעיל יכול לשנות את אופייה של הפציעה ולהפוך אותה לפציעה קלה מאשר פציעה שאינה מטופלת בזמן ומוזנחת, אשר תהפוך עם הזמן לפציעה קשה.

עלות טיפול פיזיותרפיה

טיפולים פיזיותרפים זולים ומסובסדים ניתן לקבל דרך קופות החולים השונות, אך סביר להניח כי אתה תאלץ לחכות זמן רב עד שיגיע תורך. טיפולים פרטיים בתחום זה ניתן להשיג מהר יותר אך העלות תהיה בהתאם. אם אתה ספורטאי אשר הספורט הוא העיסוק העיקרי שלך, חשוב כי תשקיע דווקא כאן את הכסף שלך. הגוף שלך הוא כלי העבודה שמשרת אותך ולכן אתה צריך לדאוג לו ביום יום. על כן אל תיתן למחיר למנוע ממך את הטיפול באופן קבוע אצל פיזיותרפיסט ותבין כי השקעה מסוג זה היא השקעה משתלמת.

איך פיזיותרפיה עוזרת לשיקום פציעות ספורט

 

 

השארת תגובה