דיור מוגן לבני הגיל השלישי: שילוב של איכות חיים ושמירה על בריאות הגוף

תוחלת החיים עולה מידי שנה ואיתה עולה כמות מספרם של בני הגיל השלישי ובני גיל הזהב. תופעה זו גורמת לשינויים רבים כאשר השינוי המרכזי הוא נושא הדיור של אותה אוכלוסיה. אז מהו פתרון הדיור הראוי להורים שלנו? כל התשובות במאמר לפניכם:

בשנים האחרונות אנו ערים לנושא הדיור מוגן ובתי הורים ראויים למגורים. זה לא סוד שבתי הורים נתפסים כמשהו שלילי בלא מעט מקרים אך נושא הדיור מוגן שונה בצורה משמעותית ממה שאתם מקירים.
כאשר מדברים על בתי הורים מיד חושבים על בית אבות אך היום יש פתרון נוסף, ראוי לא פחות, הלוא הוא כל נושא הדיור המוגן.

מהו דיור מוגן?

דיור מוגן הוא מסגרת המיועדת לאוכלוסיית בני הגיל השלישי, מסגרת הדיור המוגן מותאמת באופן ספציפי לפי צורכיהם של הדיירים החיים בה והם נהנים ממגוון גדול מאד של שירותים כגון דירות סטודיו גדולות, לובי, חדר אוכל, תחזוקה, אביזרי בטיחות ועוד. היום, בתי דיור מוגן מעלים את הסטנדרט ומציעים שירותים נוספים האמורים לתת ערך מוסף לאותם דיירים כגון סדנאות, טיולים, הרצאות, פעילות גופנית, סדנאות יצירה, פעילות עם המשפחה ועוד.

שילוב של איכות חיים ובריאות הגוף

היום התחרות בתחום בתי ההורים גוברת מידי שנה , דבר המצריך מאותם מסגרות לשנות ולהמציא את עצמם מחדש כל הזמן ובאופן קבוע. בזכות השינויים והתחרות בתחום, בתי דיור מוגן שמו לעצם מטרה והיא לשמור על אורח חיים בריא ואיכות חיים גבוהה במסגרת הבית.

היום ניתן לראות בתי דיור מוגן המציעים תחרויות ספורט, אוכל בריא בחדר האוכל, חדרי כושר עם מאמנים אישיים, טיולים רגליים בטבע, רופאים צמודים לדיירים, פעילות העשרה בנושא ועוד. כל אלו תורמים לשיפור באורך החיים וכן תורם לעלייה משמעותית באיכות החיים של הדיירים הגרים בבית.

דיור מוגן – למי זה מתאים?

מאחר ובית דיור מוגן הוא בית הורים לכל דבר ועניין, הכניסה אליו כרוכה בראש ובראשונה בגיל הדייר. הכניסה לדיור מוגן היא לאנשים בגיל הזהב ובערך בגיל 65 פלוס (למעט מקרים מש חריגים).
דיור מוגן הוא מוסד פרטי אשר הדיירים בו גרים באופן קהילתי מאד ובאופן פעלתני מאד. היום, על מנת להנגיש את נושא הדיור המוגן לקהל גדול ככל האפשר החלו להציע לקהל הלקוחות מספר מסלולים, כאשר כל מסלול מספק צורת תשלום ייחודית, מספר שירותים, פעולות שונות מחוץ לבית וכדומה.

לסיכום

נושא הדיור המוגן הוא נושא חשוב מאד אשר בסופו של דבר נוגע בכל אחד מאיתנו. מרבית מוסדות הדיור המוגן מציעים סטנדרט גבוה מאד עם מגוון גדול מאד של שירותים, כאשר המטרה היא לתת לדיירים הרגשה של מלון בוא כל השירותים מוצעים לדיירים, בנוסף, דיור מוגן מעניק אורח חיים מכובד לבני הגיל השלישי אשר מאופיין באוח חיים עם לא מעט קשיים.

דיור מוגן לבני הגיל השלישי שילוב של איכות חיים ושמירה על בריאות הגוף

השארת תגובה