טיפים למניעת נפילות בבית

כל הטיפים למניעת נפילות 

בגיל השלישי פציעות וחבלות עקב נפילות ומעידות בבית הן תופעה שכיחה. הגוף איננו חזק כבעבר והאם המבוגר מתקשה להחזיק את עצמו בצורה יציבה.

לפנייכם טיפים למניעת נפילות מבוגרים בבית ומחוץ לבית.

ידיות אחיזה – התקינו ידיות אחיזה בחדר השירותים וחדר הרחצה, ניתן לרכוש ידיות ולהתקין באופן עצמאי או לרכוש אמבטיה עם ידיות אחיזה מובנות. קיימות ידיות אחיזה הנדבקות באמצעות וואקום לצידי המקלחת ואחרות המתחברות באמצעות הברגה. חשוב מאוד לוודא כי מדובר בידית אחיזה חזקה שתוכל להחזיק את מסת גופו של האדם המבוגר ולתמוך בו בעת מעבר מעמידה לישיבה ולהפך.

הסירו את וילון האמבטיה –  בחדרי אמבטיה רבים מותקן וילון אמבטיה אשר מונע התזת מים לחלל הרחצה. אלא שבמקרה של איבוד שיווי משקל, אינסטנקטיבית יתפוס האדם המבוגר את הדבר הקרוב לו ביותר. במידה ויתפוס בוילון הנל יתלש ויחמיר את המעידה. לכן מן הרצוי להרחיק אביזרים שאינם מקובעים ואינם חזקים דיו לתמוך במשקל האדם המבוגר.

טיפים למניעת נפילות קשישים בבית
טיפים למניעת נפילות קשישים בבית

שטיחונים בבית –  שטיחונים בבית בכלל ובחדר הרחצה הם אביזר נוי שכיח יש לשים לב כי השטיחון שלכם בבית איננו מחליק. רצוי לא להשתמש בשטיחונים כלל ובמידה וכן נעשה שימוש לוודא כי הם אינם זזים ומודבקים לרצפה. יש לשים לב לגובה השכיח. אדם מבוגר שהולך בגרירת רגליים, עלול להתקל בשטיחון למעוד וליפול. במקומות לחים כמו חדר הרחצה והמקלחת ניתן להניח שטיחונים ייעודים למניעת החלקה.

נעליים טובות –  גוף האדם כולו מוחזק על ידי כפות הרגליים, חשוב תמיד ובמיוחד בגיל השלישי, לטפח אותן, להסיר עור קשה ולוודא  כי  הן אינן פצועות זאת על מנת שהאדם המבוגר יוכל ללכת עליהן בצורה נוחה. יש לצרף זוג נעליים נוחות ואורטופדיות שיחזיקו את האדם המבוגר, יתמכו בו וימנעו ממנו לפול.

תאורה בשעת לילה –  על מנת למנוע נפילות מבוגרים בבית , חשוב לוודא כי קיימת תאורה מינמלית גם בשעת הלילה וכי מוקד הדלקת האור נמצא סמוך למיטתו של האדם המבוגר, כך שבעת הצורך יכול האדם המבוגר להדליק תאורה מבלי לגשש את דרכו באפילה.

סידור התרופות-  מבוגרים רבים צורכים תרופות על בסיס קבוע, שכחה של אחת התרופות יכולה לגרום לבלבול ומעידות. ולכן חובה לסדר את התרופות בכלי ייעודי עם תאים ייחודים לפי הימים. ולוודא מול האדם המבוגר שהוא יודע מה לקחת ומתי.

השארת תגובה