מעבר לבית אבות סיעודי

באופן טבעי עם השנים היכולות המוטוריות והקוגנטיביות של האדם המבוגר הולכות וקטנות

מעבר לבית אבות סיעודי הוא לעיתים הפתרון הטוב ביותר עבור האדם המבוגר. בית אבות סיעודי יכול לספק למבוגר את כל צרכיו לסייע לו בביצוע פעולות פשוטות, לשמש לו כמשפחה ובית ולוודא כי הכל בסדר עם המבוגר לאורך כל שעות  היממה.

מבוגרים רבים תוהים כיצד יתבצע המעבר לבית אבות. איך מחיים עצמאיים בתוך הבית בו בילו שנים ארוכות הם יעברו לגור במוסד קר ומנוכר, הרחק מהסביבה הבטוחה בה הם בילו שנים ארוכות.

אך חשוב להבין כי מעבר לבית אבות לא חייב להיות טראומתי וקשה.

לפנייכם מספר טיפים ועיצות כיצד להקל על המעבר לבית אבות בכלל ובית אבות סיעודי בפרט.

 הכנה נפשית  – אם האדם המבוגר עובד לבית אבות רגיל , הוא צלול ומבין את משמעות הדברים .  למרות הקושי שבמעבר מהסביבה המוכרת, ברוב המקרים, אם המעבר לא נעשה מתוך אילוצים, הקשיש ישמח במעבר. ועל אף הקושי יוכל לראות את היתרונות.

אך חשוב לזכור כי גם כשהמעבר מבוצע בצורה מושכלת ונבונה חשוב לתמוך. בתור בני משפחה עלייכם לתווך את המעבר לאדם המבוגר, לציין מספר פעמים כי  הוא בסך הכל עובר דירה, כי לא מדובר בפרידה, לציין את תאריך המעבר ולהזכיר הלוך ושוב שאתם כבני המשפחה, תגיעו לבקר. מומלץ ואף רצוי לציין את היתרונות של המקום, חוגים, פעילויות וחיי חברה עשירים. ברוב המקרים. אנשים מבוגרים סובלים מבדידות עצומה, חיי חברה וחזרה לחיים פעילים מהווים נחמה למרבית המבוגרים.

אם מדובר במעבר לבית אבות סיעודי , הרי שהקשיש נמצא במצב סיעודי, אם במצב קוגנטיבי טוב, הרי שככל הנראה הוא מרגיש כנטל על המשפחה והגורמים המטפלים בו בזמן השהות בבית.  מעבר לבית אבות סיעודי , על אף הקושי יוכל לשפר את מצב רוחו שכן אתם תוכלו להיות לו כמשפחה ולא כמטפלים.

היו מעורבים בחיי הקהילה בבית האבות –  הכירו את המקום  מראש, דאגו לדעת היכן ואיפה נמצאים חדרי החוגים, איזה פעילויות מתקיימות במקום ומתי. תנו ליקירכם לחוש שאתם אומנם לא מתגוררים יחד איתו  אך אתם לגמרי מעורבים ושותפים.

הקפידו לבקר  –  אם בעבר ביקור בבית הסב או האב היה הופך למטלה ומשימה מורכבת, הבית קטן. לנכדים לא תמיד יש היכן להסתובב.  הביקור מחייב הבאת כיבוד ולעיתים הביקור הופך קצר כי המקום רועש ויקירכם זקוק לשקט. הרי שבבית אבות המצב שונה. ברוב המקרים תגלו מדשאות רחבות ידיים ולובי בו תוכלו לשהות ביחד עם יקירכם וכל הנכדים ובני המשפחה. ביקורים הופכים לנעימים יותר. הקפידו לבקר הנוכחות שלכם חשובה.

 

השארת תגובה